7/24 Hizmetinizdeyiz
Manavgat Başarı Vidanjör Tıkanıklık Açma Servisi

Manavgat Logar Tıkanıklığı Açma

Manavgat Logar Tıkanıklığı Açma

Sizlere Manavgat logar tıkanıklığı açma firması olarak, logar tıkanıklığı hakkında temel bilgileri vermek istiyoruz. Bilindiği gibi logar tıkanıklığını genellikle kanalizasyon daireleri açmaktadır. Bazı durumlarda belediyeler logarların yerini tespit edemez. Bu durumda firmamız detektörlü sistemimizin yardımıyla, kayıp logarların yerini tespit etmektedir. Bazen tıkanıklığın sebebi logar borularında çatlama veya çökme yaşanmasından kaynaklanmaktadır. Firmamızda bu arıza içinde gerekli donanım mevcuttur.

Frekanslı bir sistem sayesinde logarların içerisindeki arızanın ana kaynağını tespit ediyoruz. Arızanın olduğu yeri dilerseniz anında onarıyoruz. Kalıcı olarak onardığımız için aynı yerde bir daha bu sebeple logar tıkanıklığı yaşamayacaksınız.

Logar Tıkanıklığı Nasıl Anlaşılır?

Logar tıkanıklığı genellikle apartmanların içerisinde kötü bir kokuya neden olmaktadır. Daire sakinleri de bu kokunun kendilerinden kaynaklandığını düşünür. Genellikle böyle bir kokunun ana kaynağı logarlardan gelmektedir. Logar tıkanıklığı çevresine çok rahatsızlık verirken, pek çok sorunu da ortaya çıkartır. Eğer logar tıkanıklığı nasıl anlaşılır sorusunun cevabını merak ediyorsanız, cevabı yazının devamında bulabilirsiniz.

Logar tıkanıklığının en belirgin özelliği ağır kokudur. Logar kapağının yanından geçerken ağır bir koku alıyorsanız, büyük ihtimalle oradaki logar tıkanmıştır. Logar tıkanıklıklarında genellikle binaların zemin katında oturan kişiler çok dikkatli olmalıdır. Ve vatandaşlar bu konuda logarlara kendi başlarına müdahale etmemelidir. Eğer sorun logarın tıkanması ise, sizin müdahale etmeniz hiçbir işe yaramayacaktır. Bu durumda logara profesyonel bir ekibin müdahale etmesi gerekmektedir.

Logar tıkanıklığından tam olarak emin olmak için firmamızı arayabilirsiniz. Firmamız bu konuda alanında eğitimli kişilerle çalışmaktadır. Logar tıkanıklığı için oluşturduğunuz arıza kaydının saatine göre, ekip arkadaşlarımız gün içerisinde belirttiğiniz adrese gelecektir. Son teknoloji araçlarımıza göre aynı gün içerisinde sorununuz çözülecektir. Daha önce söylediğimiz gibi logar tıkanıklığına sadece deneyimli ve profesyonel kişiler müdahale etmelidir. Aksi takdirde yanlış müdahale, tıkanıklığın daha kötü bir hale gelmesine neden olabilir.

Logar Neden Tıkanır?

Sizlere Manavgat logar tıkanıklığı açma olarak logar tıkanıklıklarının bazı sebeplerini sıralıyoruz. Burada belirtilen sebepler dışında başka sebeplerde logar tıkanıklığına neden olabilir.

Genellikle logar tıkanmasıyla pimaş borusunun tıkanmasının sebepleri aynıdır. Özellikle tıkanan logarın çevresindeki kişilerin, bilinçsiz bir şekilde tuvaleti kullanmasından dolayı logarlar tıkanabilir. Tıkanan logarlar çevreye ağır bir koku yayar.

Logar tıkanmasının sebepleri arasında tuvalet giderlerine atılan yabancı cisimler bulunmaktadır. Bu cisimler arasında genellikle bebek bezi bulunmaktadır. Bu bebek bezinin de apartmanda bulunan bebekli bir aile tarafından atıldığını söyleyebiliriz. Bunun dışında eğer apartmanda çocuklu bir aile bulunmuyorsa, misafirliğe gelen bebekli bir aileden kaynaklanabilir. Ayriyeten kişilerin tuvalette, tuvalet kâğıdını normalden daha fazla kullanması da logar tıkanmalarına neden olur.

Tıkanan Logar Nasıl Açılır?

Yazının devamında logar tıkanması hakkında bazı bilgileri sizler için derledik. Çevrenizden logar tıkanması hakkında birçok şey duymuşsunuzdur. Ancak logarın ne olduğu pek bilinmez. Logarlar, sizlerin su giderlerinin kanalizasyona akması için açılan bölümlerdir. Bu bölümler sayesinde evinizdeki giderler kanalizasyona çok rahat bir şekilde akmaktadır. Logarların yardımıyla su giderleri kontrol altına alınabilir, meydana gelen arıza çok daha kolay tespit edilir.

Bilindiği gibi logarlara belirli aralıklarla bakım yapılması gerekir. Kanalizasyonlar arasındaki bağlantıyı sağlayan bu logarlara düzenli olarak bakım yapılmadığında bazı arızalar meydana gelebilir. Logarların görevleri arasında kanalizasyon içerisinde biriken gazların tahliyesi bulunmaktadır. Bu gazlar insan sağlığına zarar vermez. Ancak kanalizasyonda çok fazla gaz sıkışması olduğunda, bu gazın doğru bir şekilde tahliye edilmesi gerekir. Aksi durumda sıkışan gazla patlayabilir.

Logarlar eğer tıkanırsa gazlar dışarıya çıkamayacaktır. Bu sebeple bir patlama yaşanabilir. Olacak herhangi bir patlamada çevre çok büyük ölçüde kirlenir. Ayriyeten çevresinde bulunan yerleşim alanlarındaki, gider sistemlerinin hiçbir yeri kullanılamaz duruma gelebilir. Bu durumları yaşamamak için vaktinde önlem alınması gerekebilir. Vatandaşlar logarlara kendi başlarına müdahale edemeyeceği için profesyonel bir firmadan yardım almaları gerekir.

Son Teknoloji İle Logar Tıkanıklığının Çözümü

Logarların temizliği veya onarımı, üzerinde bulunan kapaklar yardımıyla yapılır. Aynı zamanda vatandaşların, evlerin herhangi bir giderinde tıkanıklık varsa bu durumda mutlaka yardım almaları gerekir. Aksi takdirde tıkanan giderden kirli su taşabilir. Son teknoloji sayesinde firmamız gider içerisinde oluşan sorunları veya tıkanmaya neden olan cisimleri kameralar sayesinde tespit edebilmektedir. Kameralı cihazlar sayesinde giderlerin içi çok rahat gözlemlenebilmektedir.

Kameralı cihazlar sayesinde artık her türlü tıkanıklık için kırma ve dökme işlemi ortadan kalktı. Çok yakın zamana kadar logar tıkanıkları kırıp dökmeden çözülemiyordu. Kameralı sistemler sayesinde bu ilkel yöntemler artık geçmişte kaldı. Kırma işlemi sadece ortalığı batırmıyordu, ev sahibine tıkanıklık işlemi dışında ayrı bir masrafa yol açıyordu. Gideri tıkayan atıklar kameralı sistem sayesinde tespit edilir. Sorun çözülür ve atık suyun kanalizasyona akması sağlanır.

Firmamız çalışanlarına bu konuda gerekli eğitimi ve bilgi vermektedir. Eğitimsiz ve bilgisiz bir şekilde logarlara müdahale edilmesi, istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Sizlere Manavgat logar tıkanıklığı açma olarak logar tıkanıklığının en kısa süre içerisinde çözülmesi gereken bir konu olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

 

Hizmet Verdiğimiz Yerler

7/24 HİZMETİNİZDEYİZ