7/24 Hizmetinizdeyiz
Manavgat Başarı Vidanjör Tıkanıklık Açma Servisi

Manavgat Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Manavgat Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Her ev sahibinin başına gelen, en kötü olaylardan biri olan tuvalet tıkanıklığından Manavgat tuvalet tıkanıklığı açma firması olarak sizleri kurtarıyoruz. Bazı durumlarda tesisatçı çağırmadan durumu kendinizde çözebilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığı basit yöntemler ile çözülebilir. (Sirke, sıcak su, tuvalet pompası, karbonat vb.) Peki, basit tıkanıklıklar evde nasıl açılır?

*İlk olarak tuvaletin taşmasını engelleyin. Eğer sifonu çektiğiniz halde tıkanıklık geçmiyorsa, sifona bir daha basmayın. Aksi takdirde su dolacak ve tuvaletten taşacaktır. Taşmasını önemek için ilk olarak sifon vanasını kapattığınızdan emin olun. Suyun ne kadar biriktiği, tıkanıklığın ne kadar büyük olduğunu göstermektedir.

*Pis suyun ortalığı kirletmesini istemiyorsanız tuvaletin etrafına naylon gibi suyun zarar vermediği eşyalar serin. Kokunun rahatsız etmesini istemiyorsanız mutlaka camı ve kapıyı açık tutun.

*Tuvaletler sağlıklı alanlar değildir. Bu sebeple çıplak elleriniz ile tuvaletleri sakın ellemeyiniz. Müdahale etmek istiyorsanız mutlaka dirseklere kadar uzanan eldivenler giyiniz.

*Tıkanıklığın neden olduğu cismin gözüküp gözükmediğine dikkatlice bakın. Eğer cisim gözüküyorsa, onu alın. Gözükmüyorsa elinizi daha derine sokmayın.

Evdeki Basit Tuvalet Tıkanıklığı

Genellikle evdeki basit tuvalet tıkanıklığı pompa yardımıyla çözülmektedir. Bunun için büyük boy pompalar tercih edin. Pompa ile cismi çıkarmak için pompanın ağız kısmını biraz sıcak suyun içinde bekletin. Bu pompanın daha iyi vakumlamasını sağlayacaktır. Yavaş hareketler ile pompalamaya başlayınız. Tuvaletin içerisinde su olduğundan emin olun. Pompanın cismi çıkarması için tuvalette suyun olması gerekmektedir. Pompalama işlemi genellik 20 dakika içerisinde sonuç vermektedir.

*Bu yöntemler işe yaramadıysa sorun tahmin ettiğinizden daha büyük olabilir. Gider açıcı ürünleri satın alıp tuvalette kullanabilirsiniz. Aşırı kullanmak zarar verebilir. Hatırlatmakta fayda var. Bu tarz yöntemler sadece organik atıklarda çözüm vermektedir. Plastik vb. atıklarda gider açıcılar işe yaramamaktadır.

*Kimyasal gider açıcılar işe yaramadıysa evde açıcı yapabilirsiniz. 3 litre su ısıtınız. Kullanırken suyun kaynar halde olmamasına özen gösterin. Suyun ılıması için biraz beklemelisiniz. İstenilen sıcaklıkta olduktan sonra suyu gider kısmına dökün. Daha sonra üzerine 1 fincan karbonatı ve 2 fincan kadar sirkeyi ekleyin. Hazırladığınız karışımı bütün gece boyunca bekletin. Genellikle ev yapımı gider açıcılar işe yaramaktadır.

Yukarıda belirtilen tuvalet açma işlemleri bir işe yaramadıysa kesin çözüm için yapmanız gereken tek şey, web sayfamız üzerinden bizleri aramak.

Tuvalet Neden Tıkanır?

Yazının devamında tuvalet neden tıkanır sorusunun nedenlerini sizlere sıralıyoruz. Bunlara dikkat ederseniz tuvaletinizin tıkanmasını engelleyebilirsiniz.

Islak mendil: Tuvaleti kullanırken, ıslak mendil kullanmamaya özen gösteriniz. Islak mendilin gidere atılması, tuvaleti tıkayacaktır. Hiç görmek istemeyeceğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Tuvalette mümkün olduğu kadar tuvalet kâğıdı kullanmaya özen gösteriniz.

Rulo tuvalet kadını: Rulo şeklinde tuvalet kâğıtları gidere atılırsa, tuvaleti tıkayabilir.

Sert cisim: Tuvaletlerin içerisine atılan sert cisimler tuvaleti en çok tıkayan sorunlardan biridir. Bu sebeple tuvalete sert cisimlerin atılmamasına özen gösterin.

Diğer cisimler: Tuvaletin giderine atılan pedler, çocuk bezleri, poşetler ve çözülmeyen atıkların hepsi tuvalet giderlerini tıkayabilir.

Toprak: Toprak ve kedi kumu gibi cisimler de tuvalet giderini tıkamaktadır.

Yukarıda belirtilen sorunların dışında da tuvalet tıkanabilir. Tam olarak tuvalet tıkanıklığın anlaşılması için görüntüleme kameralarının kullanılması gerekmektedir. Daha önce belirttiğimiz basit tuvalet açma yöntemleri sadece hafif tıkanıklıklar için kullanılmaktadır.

Daha zor tuvalet tıkanıklarının açılması için firmamız ile iletişime geçiniz. Firmamıza oluşturduğunuz arıza kayıtlarında ekiplerimiz en kısa süre içerisinde bulunduğunuz adrese gelecektir. Ekibimiz en kısa sürede sorunun kaynağına ulaşacak ve sizi bu problemden kurtaracaktır.

Tuvalet Taşıyor, Ne Yapmalıyım?

Özellikle binalarda yaşanan sorunlardan biri tuvalet taşmasıdır. Birçok ev sahibi tuvalet taşıyor ne yapmalıyım? sorusuna cevap aramaktadır. Sizlere Manavgat tuvalet tıkanıklığı açma olarak bu konu hakkındaki gerekli bilgileri yazının devamına derledik.

Ara katta oturuyorsanız ve üst kattaki komşunuz tuvaleti kullandığı sırada sizin tuvaletiniz taşıyorsa, maalesef problem sizdedir. Bununla birlikte sadece tuvaletler değil, banyo giderleri de taşma yapabilir. Bunun için bizi arayabilirsiniz.

Tuvalette bir kere tıkanıklık yaşansa bile, tıkanık sebebi ile kaynaklanan koku bir süre gitmez. Ancak bu koku uzun bir süre devam ederse, ikinci bir tıkanıklığın yakında olduğunu söyleyebiliriz.

Tıkanıklık sebebiyle evinize geldiğimizde ilk olarak tıkanıklığın ana sebebini bulmamız gerekmektedir. Son teknoloji ile kameralı görüntülü sistemler sayesinde tuvaletin tıkanıklığını bulabiliyoruz. Görüntülü bu sistem sayesinde atıklar anında görüntülenir ve ardından hemen tuvalet açma işlemi başlatılır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları Hakkında

Tuvaletlerinizi asla kırmadan ve dökmeden tıkanıklığını açıyoruz. Tuvalet açma fiyatları arızanın kaynağına göre değişkenlik gösterebilir. Sektördeki tuvalet açma fiyatları ile firmamızın tuvalet açma fiyatlarını karşılaştırdığınızda, firmamızın fiyatlarının gayet uygun olduğunu size söyleyebiliriz. Firmamız tamamen uzman ekip arkadaşları ile çalışmaktadır.

Firmamızın en temel amacı yüzde 100 memnuniyeti sağlayarak kalıcı çözümler üretmektir. Bu konuda ekip arkadaşlarımızın profesyonelliğine tamamen güvenebilirsiniz. Eğer Manavgat tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Hizmet Verdiğimiz Yerler

7/24 HİZMETİNİZDEYİZ