7/24 Hizmetinizdeyiz
Manavgat Başarı Vidanjör Tıkanıklık Açma Servisi

Manavgat Mutfak Gideri Tıkanıklığı Açma

Manavgat Mutfak Tıkanıklığı Açma

Sizlere Manavgat mutfak tıkanıklığı açma firması olarak tıkanan mutfak lavabolarından nasıl kurtulacağınızı anlatıyoruz. Genellikle kadınlar böyle bir sorunla karşılaştığı zaman hemen telefona sarılıp, tesisatçıyı ararlar. Bazı lavabo tıkanıklıklarından evde kendi başınıza kurtulabilirsiniz. Hem de tamamen doğal yöntemlerle!

-Pompa: Pompa genellikle lavabo tıkanıklığında kullanılan ilk yöntemdir. Bunun için lavabodaki suyu tamamen tahliye edin. Kullanacağınız pompanın ağız kısmının geniş olmasına özen gösterin. 9-10 defa, seri hareketle lavaboyu pompalayın. Pompanın hareket etmemesini sağlayın. Aksi takdirde ağız kısmından hava alabilir. Pompalama işleminden sonra lavabonun gider kısmına su döküp sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

-Sirke ve Karbonat: Kullanılan en temel yöntemlerden biridir. Lavabonun delik kısmına 1 su bardağı kadar karbonat dökün. Üzerine ise 1 su bardağı kadar sirke (çeşidi önemli değil) dökün. Sirke ve karbonat bir araya geldiğinde hemen tepkimeye girer. Yarım saat bu şekilde bekledikten sonra karışımın üstüne 1 litre kaynar suyu dökün. Daha sonra pompalama işlemine geçin. Sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

-Tuz ve Karbonat: Lavabonun gider kısmına 1 su bardağı kadar karbonat dökün. Üzerine ise yarım su bardağı kadar da iyotlu tuz ilave edin. 1 saat kadar bu şekilde bekleyin. Daha sonra karışımın üzerine 2-3 litre kadar kaynar su dökerek, sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Kullandığınız bu yöntemler basit lavabo tıkanıklarında işe yaramaktadır. Eğer sorun düşündüğünüzde daha büyükse maalesef bu yöntemler hiçbir işe yaramayacaktır. Bu durumda yapacağınız tek şey internet sayfamızdaki telefon numaralarından veya mail adreslerinden bize ulaşarak, arıza kaydı oluşturmak. Firmamız tamamen profesyonel ekip arkadaşları ile çalışmaktadır. Bu sebeple sorununuzun en kısa sürede çözüleceği konusunda bizlere güvenebilirsiniz.

Lavabo İçin Öneriler

Lavabonun tıkanmasını engelleyemezsiniz. Ancak bazı küçük öneriler sayesinde tıkanmaması için önlemler alabilirsiniz. Yazının devamında lavabo tıkanmasını önleyecek öneriler hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

*Lavabonun içerisine posası olan (çorba, bulgur, çay, mercimek, makarna vb.) yiyecekleri boşaltmayın. Bu tür yiyecekler gider borusuna takılarak lavabonuzu tıkayabilir.

*Genellikle bayanlar yağlı bulaşıkları yıkadıktan sonra lavaboya sıcak su dökmez. Bu yanlış bir uygulamadır. Lavaboda yıkanan yağlı bulaşıkların üzerinde bulunan yağlar, gider borusu içerisinde donarak lavabonuzu tıkayabilir. Bu durumla karşılaşmamak için yağlı bulaşık yıkadıktan sonra lavabonuzun gider kısmından kaynar su dökmeniz gerekmektedir. Böylece yağların lavabo borularında donmasını önleyebilirsiniz.

*Yukarıda belirttiğimiz lavabo açıcı uygulamalar genellikle lavabo tıkandığı zaman yapılmaktadır. Aslında ortalama 2-3 haftada bir belirtilen bu yöntemleri uygularsanız kolay kolay lavabolarınızın tıkanmadığını göreceksiniz. Yani bu karışımları uygulamak için illa lavabonuzun tıkanmasına gerek yok. Sık olmamak kaydıyla arada uygulayabilirsiniz.

Kimyasal Lavabo Açıcılar

Kullanılan kimyasal lavabo açıcılar geçici bir çözüm olmasıyla beraber tek etkisi, lavabo borularına vereceği zarardır. Mutfak giderlerinin tıkanmasındaki en önemli etkenlerin başında daha önce de söylediğimiz gibi yağlı yemek atıkları ve çay posası gelmektedir. Bu tıkanıkları bulaşık yıkarken, tabaktaki atıkları çöp kovasına arıtarak önleyebilirsiniz. Bunu yapmazsanız zamanla atıklar lavabo giderinizi tıkayacak ve pis su lavabo içerisinde dolmaya başlayacaktır.

Antalya Manavgat mutfak lavabo açma firması olarak kullanım kaynaklı tıkanan boruları gün içerisinde hallediyoruz. Son teknolojimiz sayesinde lavabo tıkanıklığı için tezgâhınızı kırmıyoruz. Kameralar sayesinde sorununuzun ana kaynağına ulaşıyor ve sizi kesin sonuca götürüyoruz. Böylece lavabo tıkanıklığı için her seferinde ücret ödemek yerine sadece bir seferde ücret ödeyerek kesin sonuca ulaşıyorsunuz.

Lavabo suyu aynı seviyede kalmaya başladığında lavabonun tıkandığını anlayabilirsiniz. Bayanlar ne kadar dikkatli olsa da bazen bu gibi arızalar binaların inşaat halinde yapılan uygulamalardan kaynaklanan sebeplerle de tıkanabilmektedir. Bu durumda lavabonuza ne kadar dikkat ederseniz edin, bir şekilde tıkanacaktır. Binanız inşaat halindeyken gider borularınız eğitimsiz bir usta tarafından yapılırsa, bu sefer de lavabo tıkanıklığı kaçınılmaz olacaktır. Bu durumlardaki tek çözüm tadilattır.

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır?

Yazının devamında mutfak lavabosu neden tıkanır sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Mutfak lavabosunun tıkanmasının birçok sebebi olabilir.

*Lavabo borularında yeterince eğim olmazsa, gider tıkanabilir.

*Lavabodan aşırı yağlı su gönderilmesi sebebi ile gider tıkanabilir.

*Bulaşık makinesine konan bulaşıklar, sudan geçirilmeden posası ile birlikte konuyorsa zamanla bulaşık makinesinin giderinde pislikler birikebilir.

*Aynı katta oturan komşularınızla gideriniz ortak olabilir. Diğer evlerde yaşanan gider tıkanmasının sonucu sizin evinize yansıyabilir.

*Ev inşaat halindeyken, ustaların gider borularını yanlış yapmasından kaynaklanan problemler sebebi ile gider tıkanabilir.

Tıkanan Mutfak Lavabosunu Nasıl Açıyoruz?

Firmamızın bu sorunda sizlere kalıcı çözümler sunmaktadır. Sizlere kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatta hizmet sunmaktayız. Ticari kaygılarımızı hiçbir zaman müşteri memnuniyetinin önüne koymadık. Bu sebeple firmamızın verdiği hizmetin kalitesine güvenebilirsiniz.

Sektördeki diğer firmaların yaptığı gibi sadece lavabonuzu açıp işlemi bitirmiyoruz. Sorunu çözmeden önce buna nelerin sebep olduğu kesin olarak saptıyoruz. Bu sayede siz de aynı sebepten ötürü aynı arızayı bir daha yaşayamayacaksınız. Müşteriye verdiğimiz bu önemle, Manavgat mutfak tıkanıklığı açma olarak sektörün lider firmaları arasındayız.

Hizmet Verdiğimiz Yerler

7/24 HİZMETİNİZDEYİZ